Jak mam przygotować się do wizyty?

  • Postaraj się nie przyjmować leków przeciwbólowych na 6 godzin przed terapią
  • Załóż niekrępujący ruchów strój,
  • Zabierz ze sobą wyniki dotychczasowych badań np. prześwietlenie, tomograf, rezonans, wypis ze szpitala,
  • Dobrze, jeśli masz ze sobą własny ręcznik,
  • Obuwie zmienne nie jest wymagane.

Jaki jest przebieg wizyty?

Pierwsza wizyta składa się z 3 poniższych części, na kolejnych pomijamy część I

  1. Część I: rozpoczynamy od wywiadu dotyczącego Twojego schorzenia, następnie przeprowadzamy badanie, aby postawić diagnozę fizjoterapeutyczną i upewnić się, że ból ma przyczynę mechaniczną.
  2. Część II: terapia – na podstawie danych z wywiadu i badania prowadzimy terapię indywidualną dla każdego pacjenta, czyli dobieramy odpowiednie techniki, ćwiczenia i masaż.
  3. Część III: podsumowanie i ćwiczenie domowe: dla podtrzymania efektów wizyty oraz przyśpieszenia powrotu do zdrowia wydaję do domu zalecenia oraz odpowiednie i indywidualnie dobrane ćwiczenie. czytaj więcej…

Ile trwa wizyta? Jaka jest niezbędna ilość wizyt?

Jeżeli Twoje schorzenie dotyczy kręgosłupa pierwsza wizyta trwa zazwyczaj ok. 90 minut; następne ok. 50minut. Średnia ilość wizyt to 5x, ale nie ma tutaj reguły. Każdy inny problem zazwyczaj udaje się rozwiązać w cyklu wizyt trwających ok. 50 minut.

Czy można się umówić na wizytę domową?

Jeżeli nie jesteś w stanie przyjść do gabinetu lub po prostu zależy Ci, aby wizyta odbyła się w domu, możemy umówić się na wizytę domową.

Co to jest terapia manualna?

Terapia manualna, którą stosujemy nie jest kręgarstwem, lecz terapią wykorzystującą specjalne techniki mobilizacji tzn. pracy na stawach i tkankach miękkich pacjenta przy pomocy rąk terapeuty (‘manualny’ od łacińskiego manus – ‘ręka’).

Na czym polega metoda McKenziego?

Metoda McKenziego to specjalistyczne i poparte dowodami naukowymi podejście do problemu bólu kręgosłupa. Zakłada ono mechaniczną przyczynę bólu kręgosłupa, a manualne działania terapeuty mają zmierzać do usunięcia jej. Leczenie dyskopatii albo innego bólu mającego swoje źródło w kręgosłupie metodą McKenziego opiera się na mechanicznym diagnozowaniu a następnie indywidualnej dla każdego pacjenta terapii.

Jesteśmy certyfikowanymi terapeutami metody McKenziego,  sprawdź listę terapeutów uwierzytelnionych na stronie Instytutu McKenziego w Polsce.

Czy jest możliwość refundacji wizyty przez NFZ?

W Centrum Leczenia Dyskopatii zamiast standardowej, refundowanej przez NFZ serii 10 nieskutecznych zabiegów, proponujemy kilka odpłatnych, indywidualnych wizyt niosących widoczną poprawę bez długiego oczekiwania i załatwiania kolejnego skierowania.

Czy można się zapisać na fizykoterapię (laser, ultradźwięki, prądy, magnetoterapia itp.)?

Z uwagi na niską skuteczność wyżej wymienionych zabiegów fizykalnych nie prowadzimy fizykoterapii.

Jak dojechać do Centrum Leczenia Dyskopatii?

Opis dojazdu i mapa znajdują się w zakładce Kontakt.